Stres č.1

Složení:

Eleuterokok, Meduňka, Mučenka, Vrbovka

Směs zmírňuje stres, úzkost, napětí, nervozitu, odstraní postupně následky nežádoucích účinků dlouhodobého stresu, napětí, nervozity a deprese. Těmito následky mohou být bolesti zad, snížená imunita, nespavost, únava, nadýmání, problémy s trávením, ucpávání cév, bolesti žaludku, bušení srdce, zvýšený krevní tlak. Směs je velmi účinná, účinek téměř ve 100 procentech případů i bez chemické léčby, je možná i kombinace s klasickými léky. Směs netlumí, nevzniká návyk.

Vrbka úzkolistá, obsažená ve směsi, je nejsilnější přírodní trankvilizér,vyrovnává jing a jang energii, vyrovnává hladiny hlavních neuromediátorů. Eleuterokok obsažený ve směsi zvyšuje fyzickou i duševní výkonnost organismu, významně snižuje negativní psychické emoce.

Účinek směsi nastává za 10 až 15 minut po vypití čaje, čaj je možné pít pravidelně i několikrát za den nebo jen občas v případě potíží.

Cévní č.2

Složení:

Pohanka, Gotukola, Oliva, Šípek

Podle provedených studií i výsledků z praxe směs velmi účinně a rychle zlepšuje krevní oběh v celém organismu, obnovuje žilní průtok i u téměř kompletně ucpaných cév, zvyšuje pružnost cévních stěn. Oliva – „bylina dlouhověkosti“ – zvyšuje „dobrý“ cholesterol chránící cévy před ucpáváním, snižuje „špatný“ cholesterol, snižuje na polovinu hladinu celkového cholesterolu a triglyceridů, odstraňuje chronickou únavu. Pohanka velmi účinně zlepšuje krevní oběh, zabraňuje ucpávání cév, tvorbě křečových žil, její účinek je podle provedených klinických zkoušek silnější než účinek nejsilnějších chemických léků – Detralex, Venoruton forte.
Pravidelné užívání směsi zabraňuje vzniku trombóz, cévních mozkových příhod, infarktu myokardu, zlepšením cévního zásobení se zlepšuje činnost všech orgánů. Zlepšením průchodnosti cév končetin dochází k vyléčení vzniklých bércových vředů. Gotukola – neboli pupečník asijský zabraňuje usazování cholesterolu, prodlužuje život, kromě regenerace cév posiluje imunitu, prokrvuje mozek, snižuje riziko senility i degen. mozkových onemocnění.

Cholesterol č.3

Složení:

Rozrazil, Pýr, Čekanka, Oliva

Rozrazil snižuje celkové množství cholesterolu a triglyceridů v krvi až o polovinu, zlepšuje paměť, čekanka čistí celý organismus, zlepšuje celkově metabolismus, pýr čistí cévy, oliva zvyšuje „dobrý“ cholesterol, chránící cévy před ucpáváním, snižuje „špatný“ cholesterol, ucpávající cévy. Kromě účinku na cholesterol oliva odstraňuje chronickou únavu, zabraňuje množení virů. Směs je stoprocentně účinná, celkový cholesterol v krvi klesá až na polovinu, je i výbornou prevencí proti aterosklerose. Je možno užívat i s chemickými léky nebo zcela samostatně.

Účinek směsi je zcela srovnatelný s nejsilnějšími chemickými léky proti vysokému cholesterolu, podávání směsi je zcela bezpečné, nemá žádné vedlejší účinky na lidský organismus/na rozdíl od statinů, používaných klasickou medicínou/.

Směs se pije večer před spaním, mohou ji používat zcela bezpečně i děti.

Čistící č.4

Složení:

Bříza, Kopřiva, Čekanka, Řepík, Pýr, Smetánka

Celková očistná směs. Bříza celkově detoxikuje, pročišťuje ledviny, působí močopudně. Kopřiva doplňuje železo, čekanka a řepík pročisťují játra, žlučovody, čistí celý organismus. Čekanka navíc upravuje normální funkci střevnního traktu, srdce a cév. Kořen pýru, obsažený ve směsi, je jednou z nejsilnějších čistících bylin. Celková detoxikace a regenerace organismu odstraní únavu, čistí organismus přes ledviny a játra.

Očistná kúra se doporučuje jedenkrát až dvakrát za rok u všech dospělých, nezbytná je u osob užívajících mnoho chemických léků, osob žijících ve znečištěných oblastech nebo osob pracujících v nevyhovujících hygienických podmínkách. Čistý organismus = základ fyzického i duševního zdraví, prevence nádorového onemocnění.

Ve směsi je obsažen ve velkém množství kořen pampelišky, která významně posiluje, čistí, regeneruje. Navíc u ní byl prokázan protinádorový účinek.

Žaludeční č.5

Složení:

Jitrocel, Vrbka, Sléz, Lišejník, Řepík

Směs snižuje tvorbu žaludečních šťáv, vyhojuje poškozenou žaludeční sliznici /jitrocel,řepík/, chrání žaludeční sliznici/sléz/, vrbka snižuje psychické napětí, stres jedince. Sléz a jitrocel napomáhají normálnímu trávení, upravují mikrofloru v trávicím traktu, normalizují střevní trakt i činnost jater. Ovlivnění psychiky má velký význam pro stav žaludeční sliznice, neboť dlouhodobý stres a s ním spojená zvýšená hladina stresových hormonu v krvi způsobuje nadbytečnou produkci žaludečních šťáv, tím překyselení a poškození žaludku. Směs svým účinkem na vyhojení žaludeční sliznice a její další ochranu má výhodu před použitím chemických léků, ty umí pouze snížit tvorbu žaludečních šťáv a tím překyselení, nevyhojí poškozenou sliznici.

Čaj se pije jedenkrát denně těsně před spaním, aby působil celou noc na sliznici žaludku, slinivky a střev.

Regenerace ledvin č.6

Složení:

Zlatobýl, Vrbice, Bříza, Svízel, Přeslička

Směs na pročištění a regeneraci ledvin a močových cest, zabraňuje tvorbě písku a kamenů v močových cestách, regeneruje poškozenou, nefunkční nebo málo funkční tkán ledvin. Při zhoršených ledvinových funkcích dochází k jejich významnému zlepšení, v mnoha případech úplné normalizaci funkce. Chemický lék na regeneraci ledvin neexistuje, klasická medicína má jen dialýzu!

Přeslička i celík zlatobýl normalizují funkci močové soustavy, podporují vylučování. Bříza normalizuje činnost ledvin, čistí a detoxikuje.

Směs se pije 1x denně,nejlépe ráno nebo brzy odpoledne.

Regenerace jater č.7

Složení:

Ostropestřec, Čekanka, Řepík, Plavůň, Eleuterokok

Směs regeneruje játra, čistí žlučovody od usazenin, zvyšuje tvorbu žluče, výrazně zlepšuje jaterní funkce. Eleuterokok dodává organismu energii, tím napomáhá rychlejší regeneraci jater. Směs detoxikuje organismus, odstraní chronickou únavu, výrazně zlepší jaterní testy. Je výborná pro jarní očistu, při dlouhodobém užívání léků, po prodělané chemoterapii, po prodělané žloutence, mononukleóze, borelióze, při steatóze nebo cirhóze jater, při dlouhodobé únavě.

Směs je velmi účinná, u 85 procent lidí dochází k normalizaci jaterní funkce do 15 dnů užívání.

Směs se pije 1x denně, nejlépe ráno nebo večer.

Bolest kloubů č.8

Složení:

Čertovo kopyto, Tužebník, Vrba, Jasan

Směs čistí a regeneruje klouby, má silný účinek proti zánětu a bolesti kloubu. Výborná po úrazech, při revmatismu, artróze. Ve většině případů zcela nahradí užívání léků proti bolesti. Analgetický účinek je rovnocenný chemickým lékům, směs ale nemá žádné vedlejší účinky. Další velkou výhodou je očista kloubů od usazenin, což chemické léky neumí. Harpago neboli čertův kořen, obsažené ve směsi, bylo vyhodnoceno na mezinárodním medicínském sympoziu v roce 2011 jako nejlepší léčebný prostředek při léčbě chronických zánětů a bolestí kloubů, při artróze a revmatismu.

Směs se pije 1x denně.

Spánek č.9

Složení:

Mučenka, Levandule, Vrbka, Kozlík, Meduňka

Směs usnadňuje usínání, prohlubuje  spánek, prodlužuje „hluboký“ spánek, odstraňuje úzkost, nervozitu, stres, depresi. Pije se půl hodiny před spaním. Na směs nevzniká návyk, ve většině případů zcela může nahradit chemické léky. Příjemně voní levandulí.

Z dosavadní praxe vyplývá 95 procentní úspěšnost této bylinné směsi.

Hubnutí č.10

Složení:

Yerba maté, Svízel, Chaluha, Zelený čaj

Směs působí komplexně na snížení váhy organismu. Byliny obsažené ve směsi mají mírný projímavý účinek, urychlují metabolismus, spalování tuků, snižují chuť k jídlu.

Směs je možné užívat i dlouhodobě, kromě snižování nadváhy i čistí organismus.

Směs má mírný povzbuzující účinek, proto ji doporučujeme pít 1x denně ráno nebo po obědě, nikdy ne před spaním.

Regenerace svalů č.11

Složení:

Kotvičník, Čertovo kopyto, Pohanka, Vrbka

Směs je vhodná pro sportovce a těžce fyzicky pracující. Směs urychluje svalovou regeneraci po zátěži, urychluje odbourávání kyseliny mléčné ze svalů. Kotvičník podporuje růst svalů a jejich zpevňování. Pohanka zlepšuje cévní zásobení, regeneruje vnitřní výstelku cév, rozšiřuje cévy, zpevňuje cévní stěnu, zvyšuje elastičnost cév. Čertovo kopyto (harpagofyt) odstraňuje bolestivost svalů, vrbovka zabraňuje spasmům svalů i cév, uvolňuje napětí, stres.

Směs je možné pít denně, ideální dobou užívání je podvečer.

Vysoký tlak č.12

Složení:

Oliva, Hloh, Srdečník, Jmelí, Vrbka

Směs snižuje systolický i diastolický krevní tlak, má mírný uklidňující účinek, odstraňuje bušení srdce, uvolňuje napětí a stres. Je možno kombinovat i s chemickými léky, u lehčích forem hypertenze stačí bylinná směs. Hloh obsažený ve směsi posiluje srdce, zlepšuje celkově srdeční činnost. Vrbka úzkolistá  snižuje převahu sympatického nervstva, jehož převaha je v 85% příčinou hypertenze.

Směs se pije 1- 2xdenně podle závažnosti hypertenze, ráno a večer.

Pokud je směs užívána jako doplněk léčby chemickými léky, pije se 1x denně, odpoledne nebo večer /mimo dobu užívání chemických léků/.

Klimakterium č.13

Složení:

Kotvičník, Jetel červený, Andělika, Ploštičník, Kontryhel, Vrbka, Šalvěj

Ploštičník obsahuje fytoestrogeny, ze kterých si ženský organismus dokáže vyrobit estrogeny/ženské hormony/, jejichž úbytek působí klimakterické změny. Estrogenů si takto lidský organismus vyrobí individuálně právě tolik, jaký je jejich nedostatek. Šalvěj doplňuje účinek odstraněním návalů, vrbka odstraňuje stres, deprese, nespavost, regeneruje nervovou soustavu. Pravidelné pití směsi zabraňuje vzniku osteoporózy. Při užíváni směsi již není nutné brát chemické léky na klimakterium. Výhodou přírodní léčby je zamezení negativního účinku protiklimakterických léčiv na játra, na cévy.

Směs se pije 1x denně večer.

Gynekologický č.14

Složení:

Bříza, Řebříček, Kotvičník, Měsíček

Směs postupně odstraňuje cysty /prasknou a odvodní se/, regeneruje a hojí sliznici dělohy i vaječníků. Směs rovněž regeneruje ženské pohlavní orgány, odstraňuje gynekologické záněty, odstraňuje či zmenšuje myomy.

Směs se pije 1x denně odpoledne nebo navečer.

Ve většině případů se podaří odstranění cyst i myomů bylinným čajem bez nutnosti operace.

Inkontinence č.15

Složení:

Kontryhel, Bříza, Řebříček

U 80% osob dochází při užívání této směsi k úplnému vyléčení inkontinence, u ostatních alespoň k jejímu výraznému zlepšení. Směs posiluje svalstvo pánevního dna a močového svěrače, zároveň čistí a regeneruje močovody.

Směs se pije 1x denně, nejlépe odpoledne, dlouhodobě.

Průduškový extra č.16

Složení:

Divizna, Yzop, Popenec, Jitrocel

Směs rozpouští hleny, usnadňuje vykašlávání, tlumí suchý dráždivý kašel, rozšiřuje horní cesty dýchací, regeneruje sliznici horních cest dýchacích. Čaj je možné použít i u dětí od 1 roku. Léčba má stoprocentní účinnost.

Čaj se pije 2až 3x denně.

Urologický extra č.17

Složení:

Vřes, Medvědice, Brusinka, Zlatobýl

Směs působí močopudně, má silný antibakteriální účinek, dezinfikuje močové cesty. Stoprocentní účinnost i bez podání antibiotik, možné podávat i u dětí od 2 let. U častých zánětů močových cest se pije čaj  i preventivně 1x denně po dobu 1 měsíce, předejde se tak opakovaným zánětům. Zlatobýl obsažený ve směsi regeneruje ledviny. Brusinka a medvědice obsahují fytoncidy – látky likvidující bakterie, nejvíc bakterie způsobující záněty močových cest.

Při akutní infekci se pije 2x denně, nejlépe ráno a večer.

Chronický zánět průdušek č.18

Složení:

Plicník, Mateřídouška, Šalvěj, Divizna, Jitrocel

Extra silná bylinná směs, při dlouhodobém užívání většinou zcela vyléčí chronický zánět průdušek. Čistí i odhleňuje průdušky, horní cesty dýchací i plíce, posiluje průdušky i plíce, posiluje celkově imunitu, zlepšuje dech, zvyšuje vitální kapacitu plic.

Směs se pije 1x denně, nejlépe ráno, po dobu 1 měsíce. Při větších problémech je možné zvýšit dávkování na 2x denně.

Diabetický č.19

Složení:

Jestřabina, Borůvka, Pohanka, Fazol

Směs spolehlivě snižuje hladinu cukru v krvi/zejména hladinu “dlouhodobého“ cukru, posiluje slinivku a tím zvyšuje přirozenou produkci inzulinu. Pohanka obsažená ve směsi je nejúčinnějším prostředkem proti ucpávání cév, zlepšuje významně krevní oběh a tím zabraňuje vzniku diabetických komplikací – bércové vředy, diabetická neuropatie, degenerace sítnice. Pravidelné užívání směsi významně oddaluje snižování počtu inzulinových receptorů/ úbytek inzulinových receptorů znemožňuje jakoukoliv léčbu diabetiků/. Směs je možno užívat samostatně nebo spolu s klasickými chemickými antidiabetiky či insulínem. Pohanka obsažená ve směsi zabezpečuje normální funkci cév. Borůvka má příznivý účinek na metabolismus glukózy, lipidů a bílkovin, normalizuje hladinu glukózy v krvi, má silný antioxidační účinek, regeneruje zrak.

Směs se pije 1x denně, kdykoliv během dne.

Nastydnutí č.20

Složení:

Šalvěj, Třapatka, Tužebník, Vrba, Bez

Mimořádně účinná směs při léčbě viroz a nachlazení, její účinek je zcela srovnatelný s chemickými léky/Coldrex,Panadol grip../. Směs posiluje imunitu, snižuje vysokou teplotu, odstraňuje bolest kloubů a svalů při nemoci, pomáhá tělu účinně likvidovat patogenní viry a bakterie. Směs napomáhá odhlenění a uvolnění nosohltanu.

Směs se pije 2x denně, nejlépe ráno a večer, dávkování je možno navýšit na 3x denně.

Směs mohou pít i děti od 2 let, u nich kromě výše jmenovaných účinků zabraňuje vzniku zdravotních komplikací – zánětům středního ucha, laryngospasmu.

Štítná žláza č.21

Složení:

Šalvěj, Vrbka, Kontryhel

Směs účinně reguluje činnost štítné žlázy, odstraňuje napětí a stres organismu, což jsou počáteční příčiny poruchy činnosti štítné žlázy. Směs je možno používat buď samostatně nebo dohromady s chemickými klasickými léky. Příznivě působí při hypofunkci štítné žlázy, u autoimunitních nemocí i při zánětech štítné žlázy. Užívání hormonů štítné žlázy štítnou žlázu neregeneruje, užívají se trvale. Bylinná směs štítnou žlázu postupně regeneruje, hladina hormonů štítné žlázy se normalizuje, upravují se i ostatní funkce štítné žlázy – regulace metabolismu, odstranění únavy, regenerace nervové soustavy.

Lymfatický č.22

Složení:

Bříza, Pohanka, Dvouzubec, Šalvěj

Směs napomáhá účinné, dlouhodobé detoxikaci organismu, napomáhá odtoku lymfy, čistí lymfatické cesty, odstraňuje otoky nohou, zlepšuje  krevní oběh, zabraňuje  vzniku křečových žil, posiluje imunitní systém. Dvouzubec obsažený ve směsi je jednou z nejsilněji čistících bylin. Měsíční lymfatická kúra zvyšuje průtok lymfy o 60%. Příznivě působí při zvětšených lymfatických uzlinách, zadržování vody v organismu. Účinně zabraňuje vzniku celulitidy a „pomerančové“ kůže. Při léčbě kortikoidy zabrání zadržování vody v těle, což je vždy vedlejším účinkem kortikoidní léčby. Směs se rovněž doporučuje pít u žen s rakovinou prsu – ta úzce souvisí s lymfatickým systémem.
Zdraví jedinci by si měli udělat 2x za rok měsiční lymfatickou kúru, lidé s nemocemi lymfatického systému mohou směs pít dlouhodobě.

Neplodnost č.23

Složení:

Dvouzubec, Šalvěj, Kontryhel, Hluchavka, Kotvičník, Vrbka, Andělika

Směs vyrovná hormonální hladinu, posílí organismus (zvýšená fyzická i psychická odolnost), zregeneruje ženské pohlavní orgány a vyčistí gynekologické cesty, odstraní napětí a stres, zregeneruje děložní sliznici a tím umožní a usnadní zahnízdění oplodněného vajíčka a správnou výživu plodu.

Směs je velmi účinná. Zatím máme více než 90% úspěšnost léčby – pokud není příčinou mechanická překážka (např. srůst vejcovodů).

Bylinná směs se pije nejlépe navečer.

Na pleť č.24

Složení:

Kopřiva, Bříza, Bez, Smetánka, Řepík, Pýr

Směs čistí organismus, má protizánětlivý účinek. Celková očista těla vyčistí pleť, odstraněním příčiny vzniku se akné přestane tvořit. Dochází k očistě organismu přes játra a ledviny, čistí se i celý lymfatický systém.

Pýr spolu se smetánkou patří mezi nejsilnější čistící a posilující byliny.

Žlučníkový č.25

Složení:

Smetánka, Jablečník, Řepík, Máta, Měsíček

Směs zvyšuje tvorbu žluče, zabraňuje jejímu hromadění ve žlučovodech a tvorbě žlučových kamenů, čistí žlučové cesty, odstraňuje záněty žlučových cest, zlepšuje trávení, je účinnou prevencí i léčbou žlučníkových záchvatů.


Vitamínový č.26

Složení:

Jahodník, Maliník, Ostružiník, Šípek

Lahodná směs na běžné pití, možno ji pít stále, má vysoký obsah vitaminů v přirozené formě. Velmi vhodná je pro těhotné, děti, starší lidi, osoby s velkou zátěží fyzickou či psychickou jako součást pitného režimu. Směs má silný antioxidační účinek, tím významně eliminuje škodlivý vliv znečištěného prostředí a stresu na organismus.

List maliníku obsažený ve směsi usnadňuje porod a poporodní regeneraci žen.

Paměť č.27

Složení:

Vrbka, Zelený čaj, Ginkgo, Yerba maté, Eleuterokok

Čaj pročišťuje cévy, zlepšuje prokrvení mozku, zlepšuje soustředění, paměť, má povzbudivý účinek, odstraňuje únavu. Je vhodný pro duševně pracující osoby, studenty, starší osoby. Vrbka úzkolistá obsažená ve směsi uvolňuje napětí a stres, zlepšuje soustředění, regeneruje nervovou soustavu.

U starších lidí je užívání směsi účinnou prevencí degenerativních onemocnění mozku – např. Roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba.

Kožní L - Lupénka č.28

Složení:

Zemědým, Lopuch, Dvouzubec, Čekanka, Violka

Směs celkově čistí organismus, regeneruje játra, při dlouhodobém užívání zcela odstraní příčinu vzniku lupénky/nedostatečné čištění organismu játry/  a tím dojde k postupnému zlepšení nemoci až k úplnému vyléčení.

Směs obsahuje velmi silně účinný zemědým lékařský, proto je možné ji užívat až od 12 let.

Účinnost zemědýmu na lupénku byla prokázána klinickými zkouškami.

Ekzém č.29

Složení:

Dvouzubec, Čekanka, Bříza, Violka, Smetánka

Směs čistí organismus přes játra i ledviny, při pravidelném užívání zcela odstraní příčinu vzniku ekzému či lupénky a dojde k postupnému zlepšení nemoci až k úplnému vyléčení.

Dvouzubec lékařský obsažený ve směsi je jednou z nejsilněji čistících bylin, kořen smetánky napomáhá k urychlenému vyhojení pokožky.

Prostata č.30

Složení:

Tužebník, Zlatobýl, Vrbovka, Bříza, Vrbka